kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca

Każdy z nas lubi odstresować się podczas posiłków, szczególnie, że często jest to jedyny moment, gdy można mieć chwilę czasu dla siebie, bez denerwowania się o pracę, czy rodzinę. W teorii wszystko wygląda elegancko – rozmowy z najbliższymi, świeże powietrze wpadające przez okno, jednak w praktyce często kończy się wspólnym jedzeniem obiadu przed telewizorem. Czy salon to rzeczywiście najwygodniejsze miejsce na posiłki? Niestety badania wykazały, że jedzenie przed telewizorem, chociaż wygodne, nie jest dobre dla naszego zdrowia.

systemy.jazda.net.pl

Aż ¼ dziennej dawki kalorii dostarczana w wyniku jedzenia podczas oglądania filmów, czy grania na komputerze. Dzieje się tak głównie dlatego, że nasza uwaga jest wtedy bardzo rozproszona i nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować, co spożywamy. Można jednak sprawić, że niezdrowy nawyk zacznie się przysługiwać naszemu dobremu samopoczuciu – wszystko zależy bowiem od tego, co jemy.

Przegryzając zdrowe przekąski, takie jak rzodkiewka, marchewki, seler, czy owoce możemy dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin, jednocześnie miło spędzając czas.