kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
www.xm3.com.pl

Kuchnia polska, choć powszechnie znana i lubiana, wciąż ma przed nami wiele apetycznych tajemnic, które możemy odkrywać nie tylko przy okazji świąt czy okolicznościowych przyjęć, ale również na co dzień, przygotowując kolację dla rodziny lub wybranka serca. A jakie dania kuchni polskiej najlepiej odnajdą się na kolacyjnym stole? Przede wszystkim paszteciki z drobiu lub z zając z dodatkiem aromatycznej pietruszki i suszonych grzybów.

Jednakże jest to danie wymagające odrobiny cierpliwości i umiejętności kulinarnych. Polecana jest wtedy kuchnia polska restauracja warszawa. Wśród łatwiejszych propozycji na kolację po polsku z pewnością należy wymienić pieczonego pstrąga w sosie orzechowym, sandacza w białym winie czy filety rybne z chrzanem.

Na polskiej kolacji jak najbardziej zagościć może również tradycyjna sałatka jarzynowa z majonezem i szafranowa zupa rybna. Nie ulega wątpliwości, że dania kuchni polskiej stanowią świetną alternatywę dla kuchni francuskiej czy włoskiej.

Przygotowując kolację, warto więc skorzystać z rodzimych przepisów opartych na łatwo dostępnych składnikach, które sprawią, że dania podane przez nas na kolacji będą zdrowe, smaczne i aromatyczne.