kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
www.27ulica.pl

Jak już wspomnieliśmy, nazwisko Gesslerów jest w świecie kulinariów znane od dawna. I bynajmniej nie sama Magda jest postacią, która na rynek restauracji w Polsce wywarła ogromny wpływ. Nie mniej barwną i przy tym szalenie kontrowersyjną postacią jest Adam Gessler – brat pierwszego męża Magdy, któremu zawdzięcza ona „branżowe” nazwisko. Również jest on restauratorem, znanym głównie w Warszawie.

Znanym nie tylko z poszczególnych lokali i ciekawej kuchni jaka jest w niej serwowana, ale także z ogromnych długów wobec miasta, które stołeczny magistrat stara się od lat bezskutecznie wyegzekwować. Jest to o tyle trudne, że formalnie Adam Gessler nie dysponuje żadnym majątkiem, a prawa do jego dóbr mają członkowie bliższej i dalszej rodziny. Dzięki temu kontrowersyjny przedsiębiorca unika odpowiedzialności, a zaległości czynszowe wobec miasta opiewają na miliony złotych. Sam Gessler także ma za sobą epizod telewizyjny.

Przez jakiś czas prowadził on audycję „Wściekłe Gary”, w której podróżował po Polsce przybliżając różne aspekty rodzimej kuchni.