kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Myszka – legendarny Fiat 500
Pasty polerskie Profix

Kolejne lata jeszcze w przedwojennej Polsce, były początkiem powstawania i zwiększania się znaczenia fabryk samochodowych, ale także małych prywatnych zakładów.

Produkowano w nich wiele wersji czterokołowych pojazdów, jednak dopiero pojawienie się znanej do dzisiaj marki FIAT, spowodowało nie tylko seryjną produkcję, ale przyczyniło się do wyprodukowania naprawdę wyjątkowych modeli.

Wśród wielu wersji najbardziej w pamięci pozostaje pierwszy wyjątkowo mały samochód, a mianowicie FIAT 500, potocznie nazywany Myszką.

Jego wyjątkowe rozmiary potrafiły zachwycić, ale jednocześnie zadziwić, bowiem wszelkie produkowane do tej pory pojazdy miały inny charakter.

Moda na małe samochody przyczyniła się do odkrycia ich niezwykłej mocy, która pozwalała na uzyskanie dużych prędkości, było to co prawda nieco ponad osiemdziesiąt kilometrów na godzinę, ale jak na tamte czasy wystarczająco.

Kolejne lata mimo zaprzestania produkcji tego modelu, przyniosły wiele modyfikacji oraz zupełnie odmiennych wersji, dzięki czemu wszystkie samochody FIAT stały się kultową propozycją.