kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Niesamowici harleyowcy

Wśród osób poruszających się motocyklami chyba najbardziej charakterystyczni są miłośnicy harleyów. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę wspaniałą i bogatą historię amerykańskiej marki oraz fakt, że stanowi ona punkt odniesienia także dla wielu innych producentów jednośladów.

Wszak to właśnie firma z Milwaukee zapoczątkowała trend na masywne, majestatyczne motocykle, wpisujące się nieco w amerykański trend związany z kultowymi muscle cars. Na tym jednak nie koniec, bo wyróżników jest znacznie więcej.

Jedynie zwolennikom harleyów udało się wytworzyć własny kod kulturowy, na który składają się nie tylko jednoślady, ale też charakterystyczny strój, muzyka i estetyka. Co ciekawe cechy te są uniwersalne i wyglądają podobnie na całym świecie, a nie tylko w USA czy w Europie.

Tłumaczy to zapewne, dlaczego entuzjaści produktów firmy Harley-Davidson dogadają się świetnie bez względu na różnice narodowościowe i dystans geograficzny. W pewnym sensie wszyscy oni mówią w tym samym języku.