kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Szwajcarskie alkohole
www.meritumfinance.com.pl

Miłośnicy mocniejszych trunków z pewnością powinni spróbować szwajcarskich specjałów. Są one niezastąpione zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory. W szczególności polecany jest likier wiśniowy, który działa niesamowicie rozgrzewająco.

Likier ten znajdziemy pod nazwą Roteli. Co jest w nim niezwykłego? W składzie znajdziemy wiśnie oraz sok wiśniowy, cukier oraz mieszankę przypraw. W większości przypadków dodaje się cynamon i goździki oraz wiele innych.

Wszystko to sprawia, że Roteli smakuje wyjątkowo. Znacząco wyróżnia się na tle pozostałych likierów. Wiele osób uważa, że dzieje się tak za sprawą starannie wyselekcjonowanych składników i przypraw.

Pierwsze wzmianki o tym likierze pochodzą z XIX wieku. Od tego czasu likier nie stracił na swojej wartości. W Polsce Roteli nie jest szczególnie popularny i ciężko go znaleźć na sklepowych półkach.

Warto jednak sprawdzić sklepy internetowe. Niektóre specjalizują się w szwajcarskich produktach i tam z pewnością znajdziemy ten wyśmienity likier wiśniowy.