kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca

W mieszkaniu, zwłaszcza tym małym, czasami trudno zmieścić w jednym pomieszczeniu kuchnię i jadalnię, jednak bardzo często jesteśmy zmuszeni do takiego rozwiązania. Cierpi na tym zagospodarowanie przestrzeni, duży stół i wiele krzeseł może zmniejszyć użyteczność kuchni, a jednocześnie nikt z nas nie lubi przecież jeść na stojąco.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kuchnia z wyspą. Sama wyspa, meble kuchenne i stół to zdecydowanie za dużo, jak na jedną kuchnię.

Dlatego warto zastanowić się nad wyspą ze specjalnie wydzielonym miejscem do jedzenia. Może być na przykład wyposażona w specjalny blat, idealnie nadający się do zastąpienia stołu, czasami może być zamontowany nieco niżej, niż poziom całości dzięki czemu wyraźnie oddzieli część użytkową wyspy od części jadalnej.

Część miejsca można więc przeznaczyć na jedzenie, a część na przygotowanie lub podgrzewanie posiłków przez zainstalowanie płyty indukcyjnej. Stanowi to doskonałą oszczędność miejsca, a jednocześnie ciekawy architektonicznie pomysł, który sprawi, że kuchnia będzie nie tylko wygodnym, ale również przyjaznym miejscem na posiłki.