kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Zapinaj pasy!

W Polsce – poza pewnymi wyjątkowymi sytuacjami – każdy kierowca i każdy pasażer jadącego samochodu powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeśli złamiemy tę zasadę, to musimy liczyć się z tym, że policja wypisze nam za to mandat. Pasy zapinać powinniśmy jednak z zupełnie innego, dużo ważniejszego powodu.

Dzięki nim jesteśmy po prostu bezpieczniejsi i mamy większe szanse na wyjście cało z potencjalnego wypadku. Niektórzy twierdzą, że człowiek powinien mieć wybór, czy chce zapinać pasy, czy też nie. O tym jednak chyba nie powinno się dyskutować, ponieważ tak naprawdę osoba bez pasów stanowi pewne zagrożenie dla innych pasażerów pojazdu – to nie jest tylko jej własne ryzyko.

Kiedy przykładowo auto zaczęłoby koziołkować, to niezapięty człowiek będzie latał po wnętrzu pojazdu, uderzając w innych. Specjalistyczne badania oraz rzetelne statystyki mówią wyraźnie – jeżdżenie w pasach bezpieczeństwa jest dużo korzystniejsze, niż bez nich. Postępujmy więc racjonalnie i nie podejmujmy niepotrzebnego ryzyka.