kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa zmaga się z cukrzycą, która ma wpływ na różne dziedziny życia, w tym na sposób odżywiania. A jak powinna wyglądać kolacja cukrzyka? Przede wszystkim jest to posiłek, który ma regulować poziom cukru we krwi, dlatego powinien być lekkostrawny i zdrowy.

Cukrzykom zaleca się więc wielowarzywne sałatki czy ryby przyrządzone na parze. Osoby zmagające się z cukrzycą w ramach kolacji mogą pokusić się również o zjedzenie omletu z warzywami bądź kremów przygotowywanych z takich warzyw jak por czy kalafior.

Dla bardziej wymagających znakomitym daniem na kolację może być także duszony kurczak czy risotto. Cukrzykom możemy także śmiało polecić przyrządzenie na kolację faszerowanej dowolnymi składnikami papryki.

Kolacja cukrzyka powinna być zdrowa, regulująca poziom cukru we krwi oraz smaczna. Dlatego też warto odwoływać się do różnorodnych przepisów, które przygotowane po konsultacji z dietetykiem dadzą nam wskazówki do przyrządzenia apetycznych dań dla cukrzyków.