kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Przemęczeni kierowcy

W dzisiejszych czasach na co dzień samochodem porusza się mnóstwo ludzi. Posiadanie auta i kierowanie nim jest dla znacznej części społeczeństwa właściwie rutyną.

Dlatego też często zapominamy o tym, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na kierowcach. Nie chodzi tutaj tylko o to, żeby jeździli oni zgodnie z przepisami i nie przekraczali dozwolonej prędkości.

Muszą oni również dbać o to, żeby wsiadać za kierownicę w odpowiednim stanie i nie chodzi tutaj tylko o spożywanie substancji psychoaktywnych (alkohol i narkotyki). Niebezpieczeństwo na drodze sprawia również kierowca, który jest przemęczony.

Kiedy jedzie się bez przerwy przez wiele godzin, to można po prostu zasnąć, szczególnie jeśli w pojeździe jesteśmy sami, a nasz organizm jest przemęczony od braku snu. Także ludzie chorzy nie powinni prowadzić, bo jest to właściwie analogiczna sytuacja (mogą oni zasnąć „za kółkiem”).

Zmęczenie i choroba wielokrotnie były już przyczynami groźnych wypadków drogowych. Trzeba więc być na te kwestie wyczulonym.