kukania

Dania z mrożone - szef kuchni poleca
Niesprawne auta

W Polsce każdy samochodów, żeby zostać dopuszczonym do ruchu, musi przejść specjalny przegląd. Tego rodzaju testy trzeba powtarzać cyklicznie, jeśli nie chce się otrzymać wysokiego mandatu. Nie to jest jednak tutaj najważniejsze – niesprawne auto to przecież potencjalna przyczyna wypadku.

Zdarzają się sytuacje, w których obowiązkowe przeglądy robione są „po znajomości”. Niektórzy mechanicy, jeśli tylko dostaną odpowiednie wynagrodzenie, są gotowi od ręki podpisać stosowne dokumenty, nie zaglądając nawet pod maskę. Dlatego też po polskich drogach jeżdżą samochody, które w ogóle nie powinny opuszczać garażów z racji swojego aktualnego stanu technicznego.

Oczywiście, auto może się popsuć nawet wtedy, kiedy niedawno miało robiony prawdziwy przegląd generalny. W takich sytuacjach powinniśmy jak najszybciej udać się do mechanika, żeby usunąć wszystkie usterki. Musimy mieć świadomość tego, że niesprawna maszyna na drodze już sama w sobie stanowi zagrożenie i ogromnym zaniedbaniem jest tolerowanie takiego stanu rzeczy.